Energinis gėrimas arba energetinis gėrimas – gaivusis nealkoholinis gėrimas, tonizuojantis žmogaus organizmą. Energiniai gėrimai pradėti gaminti palyginti neseniai.

Energiniai gėrimai yra santykinai naujas žmonijos išradimas, nes atskiri jų komponentai jau ilgą laiką buvo naudojami organizmui tonizuoti:

Kofeinas – turi tiesioginį aktyvuojantį poveikį galvos smegenų žievei, stimuliuoja fizinį aktyvumą, padidina dvasinio darbo galimybes, sutrumpina reakcijos trukmę. Kofeinas taip pat veikia kvėpavimą. Jis pasidaro greitesnis ir gilesnis, širdies kraujagyslės prasiplečia, o smegenų kraujagyslės truputį susiaurėja.

Taurinas – tai aminorūgštis, besikaupianti raumenyse, atliekanti svarbų vaidmenį baltymų sintezėje. Taurinas padeda mažinti raumenų irimo procesus, padidinti energiją treniruočių metu, aminorūgščių ir kitų maistingųjų medžiagų įsisavinimą, varo šlapimą, veikia kaip antioksidantas, stiprina imunitetą, teigiamai veikia daugelio organų ir sistemų veiklą.

Dažnai į energinių gėrimų sudėtį įeina ir vaistiniai tonizuojančiu poveikiu pasižymintys augalai: kampuotasis pupenis (lot. Cyamopsis tetragonoloba, kitaip dar guarana) ir ženšenis. Guaranos lapai vartojami medicinoje: jie padeda iš raumenų audinio šalinti pieno rūgštį, susikaupiančią po rimto fizinio krūvio ir sukeliančią skausmą.